Ko ņemt vērā izkliedējot minerālmēslus?

Par to savās zināšanās dalās Yara Latvija tirdzniecības pārstāvis- agronoms Ernests Čakāns šajā video:

Ņemiet vērā laika apstākļus!

Spēcīgs vējš var ietekmēt Jūsu izkliedēšanas modeli, it īpaši, ja Jūs izkliedējat vieglas mikrogranulas. Sniedzam vienkāršu padomu: ja laiks ir pārāk vējains smidzināšanai, nedariet to. Sekojiet arī mitruma līmenim; lietainā dienā mēslojums var absorbēt mitrumu, tā ietekmējot plūsmas ātrumu. Mitrs laiks ietekmēs arī sēra produktus, tie sakrāsies uz lāpstiņām ātrāk nekā sausā laikā.

Vienmērīgs braukšanas ātrums

Ātrumam ir svarīga nozīme, lai sasniegtu nemainīgu izkliedes līmeni, tāpēc jāizmanto pareizais pārnesums. Izmantojot iekārtas, kuras diska darbināšanai lieto jūgvārpstu vai piedziņu no riteņiem, ievērojiet ieteicamo braukšanas ātrumu. Citi varianti radīs nevienmērīgu izkliedi un mainīgu tās līmeni.

Pareizais darba platums

Lai sasniegtu pareizo pārklāšanās modeli, ir ļoti svarīgi iestatīt izkliedētāju pareizajam darba platumam. Ražotāja rokasgrāmatā sniegta vajadzīgā informācija par visiem mēslojuma veidiem. Strādājot ar pilna platuma izkliedētājiem, katrai gājiena joslai vajadzētu saskarties ar iepriekšējo.

LV Infographic translation-08.png

Pievērsiet uzmanību apgriešanās joslai

Parasti ap lauku atstāj pietiekami daudz vietas diviem gājieniem. Izmantojot sāniskās izkliedes iekārtas, lai novērstu dubultdevu vai tās trūkumu ir svarīgi saskaņot mēslojuma izkliedes „ieslēgšanu” un „izslēgšanu”. Izmantojiet apgriešanās joslas disku vai apmales ierīci, kas tiek piegādāta kopā ar iekārtu. Ņemiet vērā lietošanas ierobežojumus lauka malām un attiecīgi iestatiet apgriešanās ierīci. Īpašu uzmanību pievērsiet vietām, kur blakus lauka robežām ir ūdenstece.

Barības vielu izkliedēšana pareizajā laikā

Mēslošanas līdzekļi visefektīvāk tiek izmantoti laikā, kad kultūraugiem tie ir visvairāk nepieciešami. Izmēģinājumu dati parādīja, ka kultūraugiem vislielāko labumu dod N, P, K un S lietošana pavasarī, kad ir vislielākā vajadzība pēc šīm pamata barības vielām, turklāt tas ir lielisks attīstības cikla sākums jūsu kultūraugiem.LV Infographic translation-04.png

Vairāk informācijas

Šie īsie stāsti parādīs, kāpēc un kā atmaksājas pareiza mēslojuma izvēle un barības vielu precīzas un vienmērīgas izkliedes nodrošināšana. Šie ir mūsu ieteikumi, kā aizsargāt Jūsu investīcijas un nekaitēt videi:

Ieteicamie mēslošanas līdzekļi

Lai precīzi izkliedētu minerālmēslus visā izkliedes joslas platumā, ir svarīgi izmantot kvalitatīvu mēslojumu. Visiem Yara mēslošanas līdzekļiem ir izcilas izkliedes īpašības, tāpēc tie ir vieni no populārākajiem un ir īpaši ieteicami.

Reģistrējieties kādam no semināriem jau šodien!

Aizpildiet šo reģistrācijas formu, norādot kuru no semināriem tieši plānojat apmeklēt.

Jūsu nodarbošanās:

Jautā ekspertam

Mūsu augu mēslošanas speciālisti ir gatavi jebkurā laikā atbildēt uz Jums interesējošajiem jautājumiem par Yara produktiem un mūsu piedāvātajiem risinājumiem augu mēslošanā.
Augu mēslošanas eksperti
Augu mēslošanas eksperti
Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome - konsultante
Daiga Sergejeva
Daiga Sergejeva
Agronome - tirdzniecības pārstāve

Zemgale, Kurzeme, Vidzeme 

Sandra Mediņa - Tolmane
Sandra Mediņa - Tolmane
Agronome - tirdzniecības pārstāve

Latgale, Vidzeme