Izmēģinājumu stacijas

Izmeginajumi

Lai apstiprinātu Yara mēslošanas programmu iedarbību un efektivitāti lauka apstākļos, jau vairāk kā 5 gadus tiek veikti dažāda veida izmēģinājumi. Atkārtoti, randomizēti izmēģinājumi mazajos lauciņos tiek veikti LLU MPS “Vecauce”, LLZC “Viļāni”, kā arī LLU MPS “Pēterlauki”.

Uzzināt vairāk

Yara Demo saimniecības

Yara Demo saimniecība

Yara mēslošanas tehnoloģiju izmēģinājumiem ražošanas laukos ir projekts “Yara Demo Saimniecība”. Šī projekta mērķis ir salīdzināt Yara mēslošanas programmas un saimniecībā izmantotās mēslošanas tehnoloģijas reālos ražošanas laukos. Viens no šī projekta pamatuzdevumiem ir ne tikai iegūt ražas pieaugumus, bet arī ļaut lauksaimniekiem praktiski pārliecināties par ieguviem, lietojot kvalitatīvus minerālmēslus, precīzu minerālmēslu izkliedi, līdz ar to ietaupot laiku un resursus.

Uzzināt vairāk

Pieredzes stāsts

Bilde (2).jpg
Rihards Berķis, SIA “Uzvara-Lauks” agronoma
asistents/izmēģinājumu koordinators

 

"Līdz šim ar “Yara” produktiem es nebiju strādājis, bet, kā dažādu izmēģinājumu rezultāti rāda, ka "Yara" piedāvāto ārpussakņu mēslošanas līdzekļu izmantošana spēj būtiski paaugstināt gan kviešu, gan rapša ražu, kā arī ražas kvalitāti. Šī iemesla dēļ 2019. gada rudenī nolēmām ierīkot nelielus izmēģinājumus, lai par to pārliecinātos. Tādēļ sazinājos ar "Yara" konsultantiem, kas bija ļoti pretīmnākoši un, pārrunājot saimniecībā līdz šim lietoto tehnoloģiju, no "Yara" puses tika ieteikta tieši mūsu saimniecības vajadzībām piemērota programma. Izmēģinājumos, papildus “YaraVita“ mikroelementu produktiem, nolēmām pārbaudīt arī “YaraBela“ slāpekļa-sēra produktus.

Kā plusu "YaraVita" produktiem varu minēt to, ka atsevišķi dažādu kultūraugu vajadzībām ir pielāgoti konkrēti produkti, kas satur tieši konkrētajam augam nepieciešamos mikroelementus. Tajā pašā laikā citās saimniecībās tas var būt kā neliels mīnus, jo atkrīt iespēja visā platībā izmantot vienu ārpussakņu mēslošanas līdzekli, kas dažiem varētu apgrūtināt darbu veikšanu.
Kā lielu plusu pie "Yara" produktu izmantošanas varu minēt to, ka "Yara Latvija" saviem demo-saimniecību klientiem piedāvā veikt augu lapu analīzes, kas nozīmē, ka ir iespējams precīzi noskaidrot, kāds ir makro un mikroelementu nodrošinājums augu lapās. Tādā veidā pastāv iespēja ar dažādu ārpussakņu mēslošanas līdzekļu palīdzību novērst situācijas, kad kāds no mikroelementiem ir ražu limitējošais faktors. Tieši pateicoties šai iespējai, esmu novērojis, ka daļā no sējumiem ziemas kviešu lapās bija nedaudz zems Zn saturs, ko vizuāli uz augiem nevarēja novērot.
Papildus ļoti noderīga liekas "Yara" piedāvātā opcija "Tankmix", kas ērti un viegli ļauj pārbaudīt "Yara" piedāvāto ārpussakņu mēslošanas līdzekļu saderību bākas maisījumā ar tirgū pieejamajiem AAL.
Protams, pašlaik ir diez gan grūti spriest par "Yara" produktu efektivitāti, jo uz lauka vizuālu atšķirību novērot nav iespējams, tādēļ ir ievākti augu lapu paraugi ķīmisko analīžu veikšanai. Šobrīd galvenais ir sagaidīt ražu, lai varētu novērtēt "Yara" produktu ietekmi uz ziemas kviešu un ziemas rapša ražu."

 

IMG_0070.JPG
SIA "Uzvara-Lauks" ziemas kviešu izmēģinājums (foto 29.04.)
IMG_0071.JPG

SIA "Uzvara-Lauks" ziemas kviešu izmēģinājums (foto 29.04.)

Katra tehnoloģiskā sliede ir dažādas mikroelementu kombinācijas un izmantošanas laiki.