Visi iepriekšminētie pasākumi summējas

Cik daudz naudas tiek nelietderīgi iztērēts, ja Jūsu izkliedētājs nav pareizi iestatīts? Saskaņā ar Yara simulāciju un lauka izmēģinājumiem, salīdzinot 10 %  Variācijas koeficientu ar 34 % Variācijas koeficientu, ražas pieaugums ir vidēji 3,0%. Aksels Links (Axel Link), Yara Hanninghofas pētījumu centra vecākais zinātnieks, ir izstrādājis modeli, kas parāda iespējamos zaudējumus uz hektāra gan uz slāpekli (N) reaģējošās, gan nereaģējošās vietās.

LV Infographic translation-05.png

„Precīza mēslojuma izkliede var nozīmēt ražas uzlabojuma radītus papildu ienākumus aptuveni 42 EUR/ha apmērā, atkarībā no attiecīgās augsnes reakcijas uz slāpekli”, paskaidro Mailss Harimans (Miles Harriman), Yara galvenais agronoms Eiropā.

Nelietojiet mēslojumu bez iemesla

„Izšķērdēt mēslojumu, lietojot to nepareizajā vietā un neatbilstošā laikā, ir dārgi, turklāt tādā veidā Jūs riskējat ietekmēt ražu, radot, piemēram, ražas zudumus, nevienmērīgu kultūraugu gatavības pakāpi, lēnu ražas novākšanu, paaugstinātu veldrēšanās risku un nevienmērīgu proteīna saturu augos,” saka Yara agronome Natālija Vuda (Natalie Wood).

Laiks, kas pavadīts, lai pareizi iestatītu minerālmēslu kliedētāju, varētu būt Jūsu vērtīgākās minūtes kultūraugu apsaimniekošanā.

Veldres novēršana

Slāpeklis ir viens no galvenajiem kultūraugu ražas veicinātājiem, tas palīdz tiem augt. Bet uzmanieties – nevienmērīgi izkliedējot slāpekli, dažās vietās tā ir pārāk daudz, bet citās – pārāk maz.

LV Infographic translation-07.png

Pārmērīga slāpekļa daudzuma ietekmē veidojas gari, tievi stublāji, kas nespēj sevi noturēt, vēlāk veidojot veldri. Veldres skartos augus ir grūtāk novākt, radot ražas zudumus. Nevienmērīga slāpekļa mēslojuma lietošana traucē augiem nobriest. Kopumā nevajadzīga un dārga lieta, no kuras Jūs droši vien vēlaties izvairīties.

LV Infographic translation-06.png

Vai Jūs zināt šos vienkāršos soļus, kas padarīs minerālmēslu izkliedi daudz precīzāku?

Nevienmērīgs proteīna līmenis: Atšķirības, ko jūs nevarat pamanīt

Joslas laukā un veldre ir divas neprecīzas slāpekļa izkliedēšanas sekas, ko ir viegli pamanīt. Bet ir vēl citas nevienmērīgas slāpekļa izkliedēšanas sekas, un tās var konstatēt tikai pēc ražas novākšanas. Tas, no kā Jūs noteikti vēlaties izvairīties, ir nevienmērīgs proteīna saturs graudos. Neizlīdzinātais proteīna līmenis var novest pie tā, ka pazeminās visas Jūsu ražas vidējais rādītājs, padarot to neatbilstošu nozares kvalitātes prasībām. Atkal nevajadzīga un dārga lieta, no kuras Jūs droši vien vēlaties izvairīties.

LV Infographic translation-03.png

Šeit uzzināsiet kā pareizi sagatavot izkliedētāju darbam

 

Vairāk informācijas

Šie īsie stāsti parādīs, kāpēc un kā atmaksājas pareiza mēslojuma izvēle un barības vielu precīzas un vienmērīgas izkliedes nodrošināšana. Šie ir mūsu ieteikumi, kā aizsargāt Jūsu investīcijas un nekaitēt videi:

Ieteicamie mēslošanas līdzekļi

Lai precīzi izkliedētu minerālmēslus visā izkliedes joslas platumā, ir svarīgi izmantot kvalitatīvu mēslojumu. Visiem Yara mēslošanas līdzekļiem ir izcilas izkliedes īpašības, tāpēc tie ir vieni no populārākajiem un ir īpaši ieteicami.

Reģistrējieties kādam no semināriem jau šodien!

Aizpildiet šo reģistrācijas formu, norādot kuru no semināriem tieši plānojat apmeklēt.

Jūsu nodarbošanās:

Jautā ekspertam

Mūsu augu mēslošanas speciālisti ir gatavi jebkurā laikā atbildēt uz Jums interesējošajiem jautājumiem par Yara produktiem un mūsu piedāvātajiem risinājumiem augu mēslošanā.
Augu mēslošanas eksperti
Augu mēslošanas eksperti
Agnese Pinka
Agnese Pinka
Agronome - konsultante
Daiga Sergejeva
Daiga Sergejeva
Agronome - tirdzniecības pārstāve

Zemgale, Kurzeme, Vidzeme 

Sandra Mediņa - Tolmane
Sandra Mediņa - Tolmane
Agronome - tirdzniecības pārstāve

Latgale, Vidzeme