Kāpēc ir jāveic augu analīzes?


Analīžu interpretācija – visam pamatā

Veiksmīga augu menedžmenta pamatā ir zināšanas par ikvienu faktoru, kas potenciāli varētu ierobežot ražu. Vai tas būtu barības vielu trūkums vai pārpalikums, īstā balansa panākšana ir atkarīga no barības vielu līmeņa mērījumiem auga audos un augsnē vēl pirms mēslojuma lietošanas.

Plašāka izmantošana

Analīžu veikšana ir efektīvs veids, kas ļauj izdarīt secinājumus par nepieciešamo barības vielu daudzumu, novēršot to pārāk lielu lietošanu un tādējādi saudzējot vidi, kā arī panākot ekonomisko izdevīgumu audzētājam. Precīza barības vielu daudzuma lietošana īstajā laikā nodrošina labas ražas, neskatoties uz to, ka to lietošanas daudzums vai biežums samazinās.  Turklāt ir valstis, kuru normatīvajā bāzē ir iestrādāta prasība veikt apstrādājamās zemes un tajās audzējamo kultūru analīzes, pirms notiek jebkāda to papildu apstrāde ar barības vielām– mērķis šādai prasībai ir rūpes par apkārtējo vidi.

Būtiski atcerēties!

Lapu analīžu rezultātus nav ieteicams izmantot, lai prognozētu barības elementu vajadzību, jo elementu koncentrācija augu lapās mainās atkarībā no attīstības stadijas un augšanas apstākļiem. Augu lapu analīzes izmanto, lai noteiktu barības elementu nodrošinājumu (deficītu) lapās paraugu ņemšanas laikā. Augsnes paraugu analīzes joprojām ir visprecīzākais veids, lai noteiktu visā veģetācijas sezonā pieejamo barības elementu nodrošinājumu.

Atpakaļ 

Tikai viena barības elementa trūkums ir pietiekams, lai samazinātu ražu

Situācija, kad labībai trūkst vairāk kā viens barības elements ir tipiska un ar aci to redzēt nevaram. Veidojot statistiku no kviešu lapu paraugiem, kas analizēti Yara laboratorijā Anglijā, tika secināts, ka 44 % gadījumu, paraugos, kur trūka mangāns, pietrūka arī cinks un varš. 65 % gadījumu, kur trūka varš, pietrūka arī mangāns un cinks. 79 % gadījumu, kur trūka cinks, trūka mangāns un varš.

Uzklikšķiniet uz attēla,lai to palielinātu