Mēslošanas ietekme uz miežu graudu lielumu un tūkstoš graudu svaru (TGW)

Lai sējas laikā varētu precīzi kontrolēt sēklas un precīzi sasniegt plānoto augu populāciju, ir svarīgi noteikt miežu tūkstoš graudu svaru (TGW).

Slāpeklis un sērs

Slāpekļa un sēra ietekmē bieži uzlabojas miežu raža, palielinoties graudu skaitam. Dažkārt tas var būt uz graudu lieluma rēķina, ražojot vairāk, bet mazākus graudus. Ja graudu izmērs ir būtisks, piemēram, iesala miežu kultūraugiem, ir svarīgi nepieļaut lieku slāpekli.

Jāatzīmē, ka ražas sasniegšanai svarīgāks ir graudu skaits, nevis graudu svars. Tāpēc jācenšas to pārāk nemazināt, koncentrējoties uz graudu svaru. Mazi graudi var veidoties aizkavētas vai novēlotas slāpekļa lietošanas dēļ, tas izraisa sekundāro cerošanu ar vārpu un graudu veidošanos. Mazā izmēra un augstā mitruma satura dēļ šīs vēlās vārpas pazemina paraugu kvalitāti. Ja augi sakrīt veldrē pārmērīga slāpekļa daudzuma vai kālija trūkuma dēļ, saīsināsies graudu veidošanās noslēguma posms, dodot mazus, negatavus graudus.

Varš, mangāns un bors

Pētījumi ir pierādījuši, ka mikroelementi cinks, varš, mangāns un bors palielina miežu tūkstoš graudu svaru (TGW).

Mangāna ietekme uz miežu tūkstoš graudu svaru (TGW).png

Miežu graudu izmēru un īpatnējo svaru galvenokārt ietekmē graudu veidošanās posma ilgums – jo tas ir garāks, jo lielāki būs graudi. Aprūpe un sējas datums ir vissvarīgākie ietekmējošie faktori, jo aizkavēšanās izraisa ļoti sliktu augu attīstību un bojā graudu kvalitāti.

Cinka ietekme uz miežu tūkstoš graudu svaru (TGW).pngVara ietekme uz miežu tūkstoš graudu svaru (TGW).png

 

Atrodiet Yara padomu par visiem miežu mēslošanas jautājumiem